Ogłoszenia 22/12/2019 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA IV ADWENTU

22.12.2019

 

Przeżywamy IV niedzielę Adwentu.  Stanowi ona bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.


Dziękuję za wystrój świąteczny i przygotowanie szopki bożonarodzeniowej rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

Pilchowice: Dziękuję za udekorowanie i wystrój świąteczny kościoła. Po świętach proszę o posprzątanie Panie: Jadwiga Rybakowska, Paulina Drzymała.


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Przed kościołem u ministrantów są do nabycia tygodniki w podwójnym świątecznym wydaniu: „Niedziela”  i  „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.


Poświęcone opłatki wigilijne, możemy otrzymać w kościele lub na plebani. Przyjęcie opłatka przez rodzinę z kościoła wyraża łączność całej wspólnoty parafialnej, która gromadzi się przy stole eucharystycznym w każdą niedzielę a w czasie świąt przy stołach rodzinnych; jest jednocześnie wyrazem zaproszenia księży na kolędę. Kolęda w naszej parafii po nowym roku.


W imieniu Katolickiego Stowarzyszenia CIVITAS CHRISTIANA dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w pomoc i przygotowanie paczek świątecznych dla 60 osób z naszej wspólnoty.


We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce przypominamy o zachowaniu postu. Zachęcamy także do właściwego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia, do pielęgnowania tradycyjnych, religijnych zwyczajów wigilijnych: łamania się opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, rodzinnego śpiewu kolęd, o zostawieniu pustego miejsca przy stole. Jak co roku w wigilię rano zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 wszystkich którzy od poprzedniej wigilii odprowadzili na cmentarz swoich bliskich. Za nich będziemy się modlić i już nie przełamując się opłatkiem tylko ofiarując Komunię św. Proszę by na tę Msze św. rodziny zmarłych przyniosły znicz, który zapalimy w czasie Mszy św. i poświęcimy a po Mszy św. zaniesiemy na groby naszych zmarłych.


W Wigilię zapraszam na Mszę św. mieszkańców Nielestna do Domu Pomocy Społecznej na godz. 10.00.


Msze św. „Pasterki” w naszej parafii odprawimy w Bystrzycy o godz. 21.00, w Pilchowicach o godz. 22.00 i we Wleniu o godz. 24.00.


Msze św. w Boże Narodzenie: we Wleniu 11.30, 15.00; w Pilchowicach 8.45; w Bystrzycy 10.00. W święto św. Szczepana: we Wleniu 7.30, 11.30, 15.00; w Pilchowicach 8.45; w Bystrzycy 10.00. W drugi dzień Świąt modlitwą i ofiarą wspieramy uczelnie katolickie oraz poświęcimy owies.


W piątek po świętach zapraszam o godz. 17.00 na adorację Najśw. Sakramentu Stowarzyszenie Krwi Chrystusa, a po Mszy św. na zmianę tajemnic.


Burmistrz Miasta i Gminy Wleń, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Wleń  oraz Kierownik MGOPS we Wleniu zapraszają samotnych oraz potrzebujących mieszkańców Gminy Wleń na spotkanie wigilijno-opłatkowe. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Kultury we Wleniu 23 grudnia (poniedziałek) o godz. 12.00. Jest to już kolejne takie spotkanie dla samotnych i potrzebujących mieszkańców Gminy Wleń. Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nikt nie powinien czuć się samotny.


Parafia nasza organizuje 11 dniową pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej (Izrael i Jordania) w dniach 05-15 maja 2020 r. Koszt 3500 zł + 450 USD. Program jest dostępny na stronie internetowej w zakładce „Pielgrzymki”. Zapraszamy do wzięcia udziału.


W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz we Wleniu ś.p. Igora Jagodę. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

Czy wiesz, że?

Bolesław Rogatka więził w wieży wleńskiego zamku biskupa wrocławskiego Tomasza I oraz swojego bratanka Henryka IV Probusa:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
6 Kwietnia 2020

Imieniny obchodzą:
Adam, Ada, Adamina, Celestyn, Celestyna, Diogenes, Ireneusz, Katarzyna, Sykstus, Świętobor, Wilhelm, Zachariasz

Do końca roku zostało 270 dni.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek Wielkiego Tygodnia

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:333
mod_vvisit_counterWczoraj:426
mod_vvisit_counterW tygodniu:333
mod_vvisit_counterW miesiącu:2383
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.